Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Chmura tagów
Meble rattanowe vs technorattanowe, jakie wybrać - porównujemy! 0

Wytrzymałość mebli rattanowych i technorattanowych, różnice.

Zacznijmy od rattanu naturalnego. Materiał ten, a co za tym idzie i meble z niego produkowane, są mniej trwałe od tych produkowanych z rattanu syntetycznego, inaczej nazywanego technorattanem. Powodem mniejszej wytrzymałości tych naturalnych jest wykorzystanie do produkcji właśnie naturalnych materiałów typu pnącza, łodygi, liście bananowca, hiacyntu wodnego, abaki i podobnych. Zestawiając to z różnego rodzaju mieszankami plastiku, często osadzonymi na metalowych konstrukcjach, nie trudno dostrzec różnice w kwestii wytrzymałości. Plastik i metal są bardziej odporne na warunki atmosferyczne, ciężej je uszkodzić, często mogą stać na zewnątrz cały rok.

Starając się to dobrze zobrazować można to porównać do stołu z drewna i z plastiku, drewno będzie bardziej podatne na warunki atmosferyczne, promienie słoneczne, deszcze, mrozy i tym podobne. Pod ich wpływem i w przypadku braku pielęgnacji będzie płowiało, niszczało, a w okresie zimowym może pękać. Z plastikiem tego nie zaobserwujemy. Jeżeli więc zależy Ci przede wszystkim na wytrzymałości, meble będą stały cały rok na zewnątrzt, styl jest mniej istotny, to prawdopodobnie meble technorattanowe będą dla Ciebie lepsze.

Jeżeli więc zależy Ci przede wszystkim na wytrzymałości, meble będą stały cały rok na zewnątrzt, styl jest mniej istotny, to prawdopodobnie meble technorattanowe będą dla Ciebie lepsze.

Ceny mebli rattanowych vs technorattanowe.

Właściwą odpowiedzią jest: to zależy co mielibyśmy porównywać. Dokładniej pisząc, zależy od jakości mebli. Zarówno w segmencie tych naturalnych, jak i syntetycznych, co oczywiste, można znaleźć meble różnej jakości, a w zależności od niej najczęściej odpowiednie progi cenowe. Na rynku są dostępne i bardzo tanie meble rattanowe, jak i te w wyjątkowo wysokich cenach, często bardziej eleganckie. Ważne jest rwónież źródło zakupu, czy zamówienie jest składane bezpośrednio u importera, producenta, czy w zwykłym sklepie detalicznym. W tym ostatnim przypadku ceny będą wyższe. Zakładając jednak, że weźmiemy pod analizę porównywalne jakościowo meble, podobne źródło zakupu, ceny powinny kształtować się mniej więcej na tym samym poziomie.

Zakładając jednak, że weźmiemy pod analizę porównywalne jakościowo meble, podobne źródło zakupu, ceny powinny kształtować się mniej więcej na tym samym poziomie.

Styl mebli rattanowych i technorattanowych

To jakie meble rattanowe są bardziej dla Ciebie, zależy również od tego, w czym się lubujesz, jaki, jak jesteś. Jaki jest Twój styl, co lubisz, z czym się dobrze czujesz, a z czym źle? Dlaczego to takie ważne ? Ponieważ meble tworzą przestrzeń, Twoją prywatną przestrzeń, w której będziesz egzystować, często na co dzień. Źle stworzona przestrzeń nie będzie z Tobą korelować, ta dobrze dobrana, będzie Cie pozytywnie wypełniać. 

O gustach się nie dyskutuje, dlatego nie sposób wskazać właściwego wyboru. Z pewnością warto sobie odpowiedzieć na pytania pomocnicze, które pomogą podjąć Ci decyzję: czy cenię naturę, czy lubię naturalne wnętrza, czy dobrze się czuję ciepłe wnętrza, sielskich wnętrzach, również rustykalność jest mi bliska, czy bardziej odpowiada mi stylistyka współczesna, wysoki połysk, perfekcyjna - maszynowa dokładność? W pierwszym przypadku naturalne meble są Ci bardziej bliskie, w drugim najprawdopodobniej technorattanowe.

Opinia Klientki

"Naturalne meble rattanowe są nie do podrobienia, technorattanowe są za to trwalsze, ciężko wybrać"

"Naturalne meble rattanowe są nie do podrobienia, technorattanowe są za to trwalsze, ciężko wybrać"

Zastosowanie mebli rattanowych i technorattanowych

Zdecydowanie większe zastosowanie mają meble z naturalnego rattanu. Dlaczego ? Otóż te z naturalnych materiałów mogą spełniać rolę mebli domowych, idealnie pasują do salonów, pokojów dziennych, sypialni czy kuchni, a nawet łazienek. Są naturalne więc dobrze współgrają również z elementami drewnianymi. Często wykorzystywane są jako orientalny akcent w postaci kącika do czytania. Wnoszą ciepło i tworzą przyjazną przestrzeń. Z kolei technorattanowe we wnętrzach zdecydowanie odnajdują się gorzej. Ze względu na fakt, iż niezależnie z jakiej mieszanki plastiku są wykonane, zawsze wyczuwalna jest właśnie ta "plastikowość". Nie trudno wyobrazić sobie, jak wyglądałoby urządzony w nie salon.

Na pytanie jakie meble będą dla Ciebie najlepsze znasz odpowiedź wyłącznie Ty. My mamy jednak nadzieje, że nasz wpis pomoże dokonać Ci wyboru, który wiemy, że bywa niełatwy.

Podobne wpisy
naturalny rattan z bliska

Meble z rattanu, nie dla każdego..

Zdarza się, że oczekiwania ludzi są inne od tego, co jest oferowane. Zamawiając meble z rattanu naturalnego, należy być świadomym ich właściwości. Rattan naturalny to nie jest technorattan, różnice są znaczące. Mając większą wiedzę, dokonujemy bardziej świadomych zakupów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl