Z ogrodem jak z ludźmi

0
Podlewanie w ogrodzie, ogród symbol

Ogród & Ludzie

Ogród jest idealnym symbolem relacji międzyludzkich. Systematyczność, troska, współpraca.

Ogród jest jak relacje międzyludzkie

Jak zawsze w naszych wpisach staramy się pomijać typowo techniczne wskazówki, które bywają męczące dla oka i umysłu, w miejsce których zbieramy wszystko do lekkiego pudełka i je Tobie otwieramy. Oczywiście przy kubku pysznej herbatki, z cytrynką.


Dbając o nasz kawałek ziemi, nasz przydomowy ogród, dobrze wiemy jak ważna jest regularność i sumienność wykonywanych czynności. Nie podlanie na czas naszych warzywek, naszej trawy czy kwiatków, brak pielęgnacji i pilnowania zdrowotności przyniesie w rzeczywistości smutne konsekwencje. Najczęściej rośliny uschną, w innym przypadku nie będą na tyle wyraziste i zadbane jakie mógłby i chciały być. Jeszcze innym razem będą jakby zaniedbane, bez specjalnego wyrazu, mocno zgaszone, blisko depresji. Ogród jest idealnym symbolem relacji społecznych.

W relacjach między ludzkich, niezależnie czy będą to związki romantyczne, stosunki przyjacielskie i koleżeńskie, powiązania rodzinne, czy koneksje biznesowe, również ważna jest regularności i troska o systematyczność. Relacje o które się nie troszczymy zanikają, czasami bezpowrotnie.

Jak jeszcze łączyć ogród z ludźmi.

Zapraszajmy ich do niego. Niektórzy mają ogrody, inni nie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby Ci co mają, dzieli się tą przestrzenią ze swoimi bliskimi. W ogrodzie możemy robić nieskończenie wiele rzeczy, od grillowania, bawienia się, uprawnia sportów, kończąc na pracy, wspólnym pieleniu czy koszeniu trawy. Tak, te pozornie przykre obowiązki mogą być przyjemne i jeszcze bardziej nas do siebie zbliżać. Nie bójmy się więc tego proponować, możemy być mile zaskoczeni reakcją. Kochajmy naturę, ludzi, siebie. Życie bywa wymagające dla każdego z nas, dlatego znajdujmy radości w tych małych czynnościach. Buziaki i zdrówka !

Wspierający cytat

„Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł.” - A. de Mello

morze spacer Jastrzębia Góra Morze zachód brzeg spacer

Podobny wpis

Spacer morze natura - zdrowie psychiczne

Pamiętaj, że jedyną osobą odpowiedzialną za Twoje samopoczucie, nastrój i zdrowie jesteś tylko Ty. My tylko podpowiadamy, co robić, aby czuć się lepiej. Inspirujemy, nie pouczamy.

Rozwiń i pokaż podobne wpisy
 
Morze Jastrzębia Góra spacer psychologia

Spacer wzdłuż morza z nieodłącznym towarzyszem - naturą

Pamiętaj, że jedyną osobą odpowiedzialną za Twoje samopoczucie, nastrój i zdrowie jesteś tylko Ty. My tylko podpowiadamy, co robić, aby czuć się lepiej. Inspirujemy, nie pouczamy.

Poranek wschód słońca, zdrowie psychiczne

Poranek z naturą, wschód słońca odmieni Ci dzień

Dlaczego warto wstawać rano, co takiego magicznego mają poranki? Wschód słońca dobrze na Ciebie wpłynie, dbaj o swoje zdrowie psychiczne.

Psy zima aktywność radość

Czego możemy się nauczyć od psów ?

Od naszych czworonożnych przyjaciół, cudownych psów, psiaczków i piesków możemy się wiele nauczyć. Psia natura podpowiada nam, jak radośniej przeżywać życie. Czego konkretnie możemy się nauczyć podpowiadamy w tym artykule.

Czytanie na łonie natury

Czytanie - idealny sposób na redukcję kortyzolu

Poszukując dobrego nastroju warto wybierać zdrowe na to sposoby. Takie, które służą nam w trakcie jego polepszania, jak i po nim. Czytanie z pewnością do takich należy, zobacz jakie korzyści płyną z czytania, i na co prawdopodobnie dzięki temu nie zachorujesz.

Deszcz ogród chwila refleksji psychologia natura

Chwila refleksji, to Twoja chwila

Odpowiednie nastawienie psychiczne jest jedną z najważniejszych kwestii w życiu, naszym obowiązkiem jest o nie regularnie dbać. Deszcz, chwila zwolnienia, refleksja, kontakt z naturą potrafią czynić cuda. Podaruj sobie siebie samego, dbaj o swoje nastawienie i motywację, oczywiście w zgodzie z naturą.

kobieta koń natura psychologia biologia

Natura jest obok Ciebie

Siła i oddziaływanie natury na człowieka są co raz częściej zauważalne, wprowadzaj i otaczaj się naturą. Dom z naturalnymi elementami, czy to meblowymi, dekoracyjnymi przysłuży się wszystkim mieszkańcom.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony

tutaj zmienna

Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep internetowy Shoper.pl