Poranek z naturą, wschód słońca odmieni Ci dzień

0

Podaruj sobie poranek z naturą

Wstając rano zostaw telefon, nie przeglądaj social mediów, nie włączaj telewizora. Wstań przed wschodem słońca i udaj się w zaplanowane miejsce. Przywitaj dzień bez otaczającego Cię szumu. Patrz i podziwiaj będąc tu i teraz, oddaj się chwili i wypełni pozytywną energią.

Żyjemy tak nienaturalnie, ilość bodźców które sami do siebie dopuszczamy jest przytłaczająca, pęd życia wykańcza. Jesteś projektantem swojego życia, to Ty decydujesz czemu poświęcasz uwagę o którą dzisiaj każdy walczy. To Ty w największej mierze wpływasz na to, jak będziesz się czuć.

Bez wyciszenia, wiary, medytacji, umiejętności zatrzymania się Twoje życie stanie się pustą pogonią. Systemowi na tym właśnie zależy, nie pozwól sobie tego zrobić.

Wschód słońca poranek

Poranki są piękne, niezależnie od pogody

Nie ma brzydkich poranków, w każdym poranku znajdziesz coś wyjątkowego. Może to być puste miasto budzące się do życia, może to być droga do domu bez ludzi z chwilą na refleksje, może to być wycieczka w ulubione miejsce, budząca się do życia natura, czy śpiew ptaków w lesie który z samego rana brzmi zdecydowanie bardziej poruszająco. Wszyscy dostaliśmy życie, poranek to wspaniały momentów, aby to celebrować.

Dom wnętrze dekoracje pasja

Zdrowie psychiczne

Poranki obfite są w ciszę i spokój, których Twoja głowa tak bardzo potrzebuje. Spokój, wyciszenie, harmonia i balans, nie da się bez nich na dłuższą metę dobrze funkcjonować. Rozwój technologiczny przyśpieszył na tyle, że ilość docierających do nas informacji jest ogromna. Musisz się od tego systematycznie odcinać, a przynajmniej powinno Ci na tym zależeć.

Wsłuchaj się w rytm życia, nie reklamy. Świat biznesu zabiega o Twoją uwagę na wszystkie znane sobie sposoby. O ile w samej reklamie nie ma nic złego, tak w przypadku przesytu, z którym dzisiaj niewątpliwie mamy do czynienia, już tak.

Podejmując świadomą decyzję, że część swojego czasu poświecisz sobie, ciszy, zatopieniu się w danej chwili bez odciągaczy, dajesz sobie najlepszy możliwy prezent. Nikt go Ci nie da, bo nie da się na tym zarobić, ten zysk odbierzesz samodzielnie w postaci zdrowia psychicznego.

Poranne wstawanie to też większa produktywność

Szybsza pobudka przekłada się również na lepszą organizację dnia i produktywność. Można w spokoju zaplanować dzień, ułożyć priorytety, rozpisać cele jak również pomedytować, poćwiczyć czy po prostu mieć chwilę tylko dla siebie. 

Wyższy stan samoświadomości, lepsze życie

Pędząc nieustannie nie masz czasu na zauważenie otaczającego Ciebie świata, połączenia się z nim. To tak jakby oglądać film, przeglądając jednocześnie telefon, słuchając muzyki i rozmawiając ze znajomymi w tym samym momencie. Twoja uwaga, która ma swoje ograniczenia, jest całkowicie rozproszona. Wstając rano, zabierając siebie w wybrane miejsce, odizolowanie się od technologii, dajesz sobie czas i przestrzeń bycia "tu i teraz". Dzięki temu pojawia się możliwość obserwacji świata, jego piękna do których poranki z pewnością należą. Takie momenty z kolei wypełniają Cię harmonią, balansują Cię psychicznie, nasycają pozytywnością i spokojem, jak również uczą dystansu. Musisz wypełniać siebie w świadomy sposób, w innym przypadku inni zrobią to za Ciebie, albowiem umysł będzie chłonął to, co podsuną Ci inni.

Jeżeli interesują Cię meble pochodzące prosto z natury, kliknij w poniższy link

czytanie kortyzol naturaczytanie biblioteka

Podobny wpis

Czytanie - idealny sposób na redukcję kortyzolu

Poszukując dobrego nastroju warto wybierać zdrowe na to sposoby. Takie, które służą nam w trakcie jego polepszania, jak i po nim. Czytanie z pewnością do takich należy, zobacz jakie korzyści płyną z czytania, i na co prawdopodobnie dzięki temu nie zachorujesz.

Rozwiń i pokaż podobne wpisy
 
Morze Jastrzębia Góra spacer psychologia

Spacer wzdłuż morza z nieodłącznym towarzyszem - naturą

Pamiętaj, że jedyną osobą odpowiedzialną za Twoje samopoczucie, nastrój i zdrowie jesteś tylko Ty. My tylko podpowiadamy, co robić, aby czuć się lepiej. Inspirujemy, nie pouczamy.

ogród podlewanie symbol relacji międzyludzkich

Z ogrodem jak z ludźmi

Czym byłoby nasze życie bez więzów, relacji międzyludzkich. A ile jest podobieństwa w tym względem ogrodu ? Ogród wydaje się idealnym symbolem naszych relacji.

Psy zima aktywność radość

Czego możemy się nauczyć od psów ?

Od naszych czworonożnych przyjaciół, cudownych psów, psiaczków i piesków możemy się wiele nauczyć. Psia natura podpowiada nam, jak radośniej przeżywać życie. Czego konkretnie możemy się nauczyć podpowiadamy w tym artykule.

Czytanie na łonie natury

Czytanie - idealny sposób na redukcję kortyzolu

Poszukując dobrego nastroju warto wybierać zdrowe na to sposoby. Takie, które służą nam w trakcie jego polepszania, jak i po nim. Czytanie z pewnością do takich należy, zobacz jakie korzyści płyną z czytania, i na co prawdopodobnie dzięki temu nie zachorujesz.

Deszcz ogród chwila refleksji psychologia natura

Chwila refleksji, to Twoja chwila

Odpowiednie nastawienie psychiczne jest jedną z najważniejszych kwestii w życiu, naszym obowiązkiem jest o nie regularnie dbać. Deszcz, chwila zwolnienia, refleksja, kontakt z naturą potrafią czynić cuda. Podaruj sobie siebie samego, dbaj o swoje nastawienie i motywację, oczywiście w zgodzie z naturą.

kobieta koń natura psychologia biologia

Natura jest obok Ciebie

Siła i oddziaływanie natury na człowieka są co raz częściej zauważalne, wprowadzaj i otaczaj się naturą. Dom z naturalnymi elementami, czy to meblowymi, dekoracyjnymi przysłuży się wszystkim mieszkańcom.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony

tutaj zmienna

Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep internetowy Shoper.pl