Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Chmura tagów
Z ogrodem jak z ludźmi 0
Podlewanie w ogrodzie, ogród symbol

Ogród & Ludzie

Ogród jest idealnym symbolem relacji międzyludzkich. Systematyczność, troska, współpraca.

Ogród jest jak relacje międzyludzkie

Jak zawsze w naszych wpisach staramy się pomijać typowo techniczne wskazówki, które bywają męczące dla oka i umysłu, w miejsce których zbieramy wszystko do lekkiego pudełka i je Tobie otwieramy. Oczywiście przy kubku pysznej herbatki, z cytrynką.


Dbając o nasz kawałek ziemi, nasz przydomowy ogród, dobrze wiemy jak ważna jest regularność i sumienność wykonywanych czynności. Nie podlanie na czas naszych warzywek, naszej trawy czy kwiatków, brak pielęgnacji i pilnowania zdrowotności przyniesie w rzeczywistości smutne konsekwencje. Najczęściej rośliny uschną, w innym przypadku nie będą na tyle wyraziste i zadbane jakie mógłby i chciały być. Jeszcze innym razem będą jakby zaniedbane, bez specjalnego wyrazu, mocno zgaszone, blisko depresji. Ogród jest idealnym symbolem relacji społecznych.

W relacjach między ludzkich, niezależnie czy będą to związki romantyczne, stosunki przyjacielskie i koleżeńskie, powiązania rodzinne, czy koneksje biznesowe, również ważna jest regularności i troska o systematyczność. Relacje o które się nie troszczymy zanikają, czasami bezpowrotnie.

Jak jeszcze łączyć ogród z ludźmi.

Zapraszajmy ich do niego. Niektórzy mają ogrody, inni nie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby Ci co mają, dzieli się tą przestrzenią ze swoimi bliskimi. W ogrodzie możemy robić nieskończenie wiele rzeczy, od grillowania, bawienia się, uprawnia sportów, kończąc na pracy, wspólnym pieleniu czy koszeniu trawy. Tak, te pozornie przykre obowiązki mogą być przyjemne i jeszcze bardziej nas do siebie zbliżać. Nie bójmy się więc tego proponować, możemy być mile zaskoczeni reakcją. Kochajmy naturę, ludzi, siebie. Życie bywa wymagające dla każdego z nas, dlatego znajdujmy radości w tych małych czynnościach. Buziaki i zdrówka !

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl